Uganda Su ve Çevre Bakanından Vansan Ziyareti

Uganda Su ve Çevre Bakanı Kibuule Ronald, Vansan & XGEN ortaklığı ile geliştirilen solar pompaları görmek ve temaslarda bulunmak için Vansan’ı ziyaret etti.

Avrupa’nın en büyük su pompası üreticilerinden Vansan Makine A.Ş. ve yenilenebilir enerji sektöründe yenilikçi projeler üreten XGEN Enerji’nin ortak geliştirdikleri SOL-RX ile ilgili detaylı bilgi almak ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için Uganda heyeti, İzmir’de Vansan üretim tesislerini ziyaret etti.

XGEN Enerji Yönetici Ortağı Murat Çekirdek’in sunumuyla başlayan ziyaret, heyetin Vansan fabrikasını incelemesiyle devam etti. Gezi sırasında üretim kapasitesi ve teknolojileri hakkında Sn. Ronald’a bilgilendirme yapan Vansan Genel Müdürü Can Ertöz, yenilenebilir enerji çalışmalarıyla sektöre yenilik katmaya devam ettiklerini belirterek, SOL-RX ürünleri geliştirmek için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini, global pazarda liderlik hedeflediklerini ifade etti. Olumlu ilişkilerle sonuçlanan ziyaret neticesinde Uganda ile Vansan arasında yakın zamanda solar pompalarla ilgili işbirliği muhtemel bir sonuç olarak görünüyor.