Vansan Sosyal Sorumluluk

Ege Orman Vakfı’na Vansan’dan Yaşam Suyu

Dünyanın önde gelen sanayi kuruluşlarından olan VANSAN A.Ş, Ege Orman Vakfı’nın Menderes Oğlananası’nda bulunan 900 dekarlık zeytinliğinde kullanılmak üzere Dalgıç Pompa hediye etti.

Vansan Genel Müdürü Can Ertöz, 22 Mart Dünya Su Günü için hazırlanan projeyi hayata geçirmek üzere Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol’u Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada misafir etti.

Suyun doğadaki önemi ve ağaçlandırmanın insanlığa sağladığı hayati faydaların konuşulduğu keyifli sohbetin ardından Menderes Oğlananası’nda bulunan 900 dekarlık zeytinliğinde kullanılmak üzere hediye edilen Dalgıç Pompa’nın teslimi gerçekleşti.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Vansan Genel Müdürü Can Ertöz’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

Vansan Genel Müdürü Can Ertöz, “Lider bir firma olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Vansan olarak bu yıl sosyal sorumluluk anlamında etkili çalışmalar yapıyoruz. Yıl içinde her ayın özel bir gününde farklı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu ay içerisinde 22 Mart Dünya Su Günü olması sebebiyle zeytinliğinize dalgıç pompa hediye etmek ve fidanlarınız büyürken biz de Vansan olarak katkıda bulunmak istedik. Sonraki projelerimizde de birlikte hareket etmek ve daha birçok projeye birlikte imza atmaktan mutluluk duyarız.” dedi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, suyun önemine dikkat çekerek; bütün canlılar gibi ağaçların da suya ihtiyacı olduğunu söyledi. Gençol, ”Zeytinliğimiz 30 bin ağaçtan oluşuyor. Menderes – Oğlananası’nda 2003 yılında kurulan zeytinliğimizde iyi tarım uygulamaları sayesinde 2012 yılında 300 ton hasat yapıldı. Zeytinliğimizde kullandığımız damla sulama sistemi ile suyumuzu tasarruflu kullanarak boşa harcamamış oluyoruz. Özenle baktığımız zeytinliğimizde elde ettiğimiz gelirle de yeni ormanlar oluşturuyoruz. Vansan’a dalgıç pompasını bize hediye ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.” dedi. Çevresine örnek olan zeytinlikten elde edilen gelirle Ege Orman Vakfı yeni fidanlar dikerek doğanın nefes almasına yardımcı olmaya devam edecek.