Eksenel Pompalar


Ürünler    >>    Dik Milli Pompalar    >>    Eksenel Pompalar


Eksenel pompalar düşük basınçlarda yüksek debiistenen durumlarda kullanılır.

Uygulama Alanları

  • - Endüstriyel İşletmelerde
  • - Taşkından Korunma
  • - Soğutma Kuleleri
  • - Arazi Drenajında
  • - Tarımsal Sulamada

Motor
Dik dolu milli veya dik delik milli elektrik motorları ile tahrik edilebilirler.


Thrust Asamblesi
Sıvı yağlı thrust asamblesi eksenel kuvvetleri rulmanlı yataklar vasıtasıla taşır. Elastik kaplin bağlantısıyla motora akuple edilir. VHS tip motor kullanılması durumunda eksenel yük motor tarafından taşınır.

 
Salmastra Kutusu
Yumuşak salmastra kullanılır ve basit ve kolay bakımı vardır.


Çıkış Başlığı
Çıkış Başlığı oturma plakasının üst kısmında veya şekilde görüldüğü gibi alt kısmında olabilir. Çıkış borusu ihtiyaca uygun olarak flanşlı veya düz boru olarak yapılabilir.


Kolon Borusu ve Ara Mili
Paslanmaz çelik malzemeden imal edilen pompa milleri titreşimsiz ve problemsiz çalışacak şekilde ölçülendirilmiştir. Kolon Borusu flanşlı olarak istenen pompa boyunu oluşturacak şekilde imal edilir. Ara milleri yağlaması bastığı akışkanla olabileceği gibi, mil muhafaza borusu içine yerleştirilerek harici olarak yağ ile de yağlanarak da yapılabilir.


Çark
Bronz, Sfero Döküm ve Paslanmaz Çelik dökümden imal edilen eksenel pompa çarkları titreşimsiz çalışmayı sağlamak için hassas bir şekilde balansları alınır ve maksimum performansı sağlamak için özenle tesfiyeleri yapılır. Çark pompa miline kama, eksenel sabitleme düzeneği ile sabitlenir. Pompa çarkının kanatlarının açılarının ayarlanabilir konstrüksiyonu sayesinde değişik debi ve basma yükseklikleri için yüksek verimli çalışması sağlanmıştır.
.

Difüzör
Eksenel pompalar genellikle tek kademe üretildikleri gibi iki kademe olarak da üretilebilirler. Yataklar difüzör ve mil ömrünü uzatmak için özel olarak dizayn edilmişlerdir.


Emiş Haznesi
Vansan Eksenel Pompaları Emiş Çanları kanatları sayesinde suyun girişinin pompa miline paralel olması sağlanmıştır. Suyun girişi esnasında maksimum verim ve minimum sürtünme kayıpları elde edilmektedir. Gereksinimlere uygun olarak üretilen emiş süzgeçleri pompanın içine istenmeyen parçaların girmesini engeller


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Eksenel Pompalar katoloğunu indirmek için "Download" butonuna basınız.